<8>

 

اين كتاب حاوي 313 پرسش و پاسخ كوتاه است كه نويسنده آن آقاي محمد يوسفيان به شيوه پرسش و پاسخ سعي نموده است معارف مهدويت را جهت سهولت در يادگيري جمع آوري نمايد؛ چراكه خواننده، حتي با نگاه گذرا به يك صفحه از اين كتاب به راحتي مي تواند يك يا چند مبحث مهدوي را به خاطر بسپارد.

انقلاب اسلامی و رشد مهدویت در ایران، نوشته غلامرضا پرهیزکار

بررسی تأثیرهای انقلاب اسلامی در رشد مهدویت در ایران از اهداف اصلی نگارنده این اثر است.
مهدویت در باور شیعی، تاریخ تحولات مهدویت از آغاز تا انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی و مهدویت، امام خمینی و تداعی گری امام غایب(عج) و انقلاب اسلامی و زمینه سازی برای ظهور، بخش هایی از این کتاب است.

 

نقش امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در زندگی من

نویسنده: محمدمهدی محقق‌فرید

نویسنده ی كتاب حاضر با ارایه‌ی مطالبی درباره‌ی نقش امام زمان(عج) در دوران مختلف زندگی خود، حضرت ولی‌عصر(عج) را به خواننده معرفی‌می نماید. وی در این راه از احادیث و روایات فراوانی كمك‌ گرفته و ترجمه‌ی آنها را در پاورقی و متن عربی آنها را در انتهای كتاب ذكر نموده‌است. برای مثال نویسنده عامل دفع تمامی حادثه‌ها، گرفتاری‌ها، بلاها و بیماری‌ها را امام زمان(عج) می‌داند و چنین می‌گوید: « ای كاش متوجه رفع همه‌ی بلاها می‌شدم و برای تك‌تك آنها از امام زمانم كه به خاطر وجود شریفشان از من دفع گردیده‌است تشكر و قدردانی می‌نمودم»

 

معرفی کتاب

 

کتاب «نهم ربیع‌الاول، چرایی، چیستی و چگونگی؛ عهدی دوباره با امام زمان 

 

نوشته حجت‌الاسلام محمد رضایی‌آدریانی از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت، در 184 صفحه رقعی منتشر شده است.

این کتاب از سه بخش تشکیل شده است:

بخش نخست با عنوان چرایی و مبنای عقلایی و دینی عید نهم ربیع الاول از 5 فصل آغاز بینی از نگاه فطری و دینی، عید آغازهای ملکوتی 14 معصوم، ستوه معنایی آغازهای زندگی معصوم، آغاز امامت امامان معصوم در تاریخ و معنای فلسفی تاریخی نهم ربیع الاول تشکیل شده است.

 

 

«از قله عاشورا تا دریای ظهور»

تألیف «اسماعیل شفیعی سروستانی»

 دشمنان اهل بیت (علیه السلام) همه تلاش خود را مصروف آن می داشتند تا واقعه روز عاشورا، در جغرافیای زمانی سال 61 هـ.ق. و جغرافیای مکانی دشت نینوا بماند، درحالی که سفیر حسین (علیه السلام) از آغازین روزها و از نخستین زیارت حسین (علیه السلام) در روز اربعین، برآن بود تا حصار زمانی و مکانی محصور کننده ی قیام امام را بشکند و قیام و عمل خاندان رسول خدا(ص) را در بستر تاریخ جاری کند.